Polermedel Perfect-It Polish Rosa, 1 l, rosa
Polervax med silikonpolymerer som ger en djup, fläckfri glans och långvarigt skydd. Enkel applicering för hand eller med maskin och lätt att torka av utan att missfärga gummi eller plast.
-
Beskrivning
3M™ Perfect-It™ Wax är ett professionellt vax med silikonpolymerer som ger hög glans och ett hållbart skydd. Produkten är framtagen för att återställa lackens lyster och kan appliceras både för hand och med maskin. Tack vare sin formula är den enkel att torka av, även från stora ytor, och lämnar en perfekt finish utan att missfärga gummi eller plastdetaljer.
Den rosa korken gör den lätt att identifiera som en del av 3M:s färgkodade polersystem, vilket säkerställer en smidig och effektiv arbetsgång.
Egenskaper:
- Hög glans & långvarigt skydd – Silikonpolymer ger en slitstark, djup finish.
- Lätt att torka av – Effektiv på både små och stora ytor utan att lämna fläckar.
- Del av 3M:s färgkodade system – Smidig och enkel applicering med hand eller maskin.
-
Om varumärket
3M är ett av världens mest innovativa företag och har under mer än ett sekel underlättat vardagen med hjälp av revolutionerande produkter inom en rad områden. Idag har företaget dessutom massor av olika patent. I vårt sortiment hittar du slip, kap, nav, tejp och lim samt skydd från 3M.
- Filer